سومين كنفرانس سد و نيروگاه‌هاي برق‌آبي در تهران برگزار مي‌شود

http://aut.ac.ir/www/aut/main/upload/box/bargh.jpgاولين كنفرانس بين المللي و سومين كنفرانس ملي سد و نيروگاه‌هاي برق‌آبي با حضور نمايندگان بيش از 27 كشور دنيا از روز نوزدهم بهمن ماه آغاز به كار مي‌كند.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور، سيدمحمدرضا رضازاده – مدير عامل شركت آب نيرو و رييس اولين كنفرانس بين‌المللي سد و نيروگاه‌هاي برق آبي ايران، با اشاره به اين كه اين كنفرانس يكي از مهمترين رويدادهاي علمي كشور در سال جهاد اقتصادي است گفت: استقبال محققان وكارشناسان سد و نيروگاه‌هاي برق آبي در سطح كشور كم نظير است و در سطح بين المللي نيز از رتبه‌ي بالايي برخوردار است.

به گفته وي در بخش ملي از 28 استان كشور مقالاتي براي اين كنفرانس ارسال شده و در بخش بين الملل نيز 200 مقاله از 27 كشور نظير سوئيس، آمريكا، كانادا، نروژ، دانمارك، استراليا، ژاپن، انگليس، فرانسه، ايتاليا و تعدادي از كشورهاي همسايه و منطقه دريافت شده كه نشان مي‌دهد اين كنفرانس توانسته در سطح بين المللي اطلاع رساني كند.

رضازاده افزود: دكتر عبدالمالك – رييس انجمن بين المللي برق‌آبي، دكتر مارتين ويلند – رييس كميته بين المللي سدهاي بزرگ، دكتر پير تورنير – نماينده كانادا در كميته بين المللي سدهاي بزرگ، و اساتيد و دانشمندان بزرگ صنعت برق‌آبي در سراسر دنيا در اين كنفرانس حضور خواهند داشت.

وي با اشاره به اين كه اين كنفرانس براي نخستين بار از ايرانيان شناخته در سطح جهان كه در خارج از كشور به فعاليت علمي مي‌پردازند نيز دعوت به عمل آورده است، گفت:‌ دكتر سروشيان – مدير مركز علوم دانشكده فني ومهندسي كاليفرنيا، از سخنرانان كليدي كنفرانس خواهد بود كه در كنار هشت ايراني متخصص ديگر از خارج از كشور براي اين كنفرانس به تهران آمده‌اند.

بنابر اظهار رييس كنفرانس در روزهاي برگزاري علاوه بر 30 نشست علمي موضوعات مختلف در زمينه سد ونيروگاه‌هاي آبي مورد بحث قرار مي‌گيرد كه از جمله اين موضوعات مي توان به مباحثي نظير برنامه‌ريزي منابع آب، محيط زيست و مكانيزم توسعه پاك، زمين شناسي و مكانيك سنگ، مباحث تجهيزات مكانيكي، ‌الكتريكي،‌ هيدرومكانيكي، مديريت پروژه، سدهاي بتني و خاكي و … مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار مي‌گيرند.

به گفته وي، درحاشيه برگزاري اين كنفرانس در روزهاي 21 و 22 بهمن بازديد علمي از سد و نيروگاه‌هاي برق‌آبي كشور براي مهمانان خارجي برپا خواهد شد تا توانمندي‌هاي صنعت برق‌آبي كشور در نيروگاه‌هاي كارون سه و چهار، سد كرخه و گتوند ونيروگاه سياه بيشه به اطلاع متخصصان خارجي برسد.

وي در پايان تصريح كرد: اولين كنفرانس بين المللي صنعت سد و نيروگاه‌هاي برق‌آبي ايران از تاريخ 17 تا 20 بهمن در مركز همايش بين المللي صدا و سيما توسط وزارت نيرو، شركت توسعه و منابع آب و نيروي ايران، انجمن برق‌آبي و با مشاركت تعداد زيادي از سازمان‌ها و‌ شركت‌هاي فعال در اين صنعت برگزار مي‌شود.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید