تبلتها خطرناکترین دستگاههای رایانه ای برای سلامت گردن

http://irantablet.ir/wp-content/uploads/2011/03/move_keyboard_20110302.jpgپژوهشگران آمریکایی در بررسیهای خود نشان دادند که تبلتها خطرناکترین دستگاهها برای سلامت عضلات گردن هستند.
به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور، دانشمندان مدرسه بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد دریافتند زمانی که از تبلت برای مثال درحالت نشسته استفاده می شود کاربر آن را در بغل نگه می دارد. در این وضعیت، سر به سمت پایین خم شده و از موقعیت ایده آل خارج می شود.

همچنین در حال استفاده از تبلت، دستها به عنوان “جاکتابی” عمل می کنند. ترکیب وضعیت سر و دستها یک موقعیت خطرناک را برای گردن ایجاد کرده و می تواند در دراز مدت عضلات پشت گردن را ملتهب کند.

این مشکل زمانی که کاربر در حالت سرپا قرار دارد نیز به وجود می آید و خطرات آن بسیار بیشتر از زمانی است که از یک تلفن همراه هوشمند لمسی استفاده می شود.

براساس گزارش لس آنجلس تایمز، این محققان در ادامه بررسیهای خود روش استفاده از تبلت را با یک رایانه قابل حمل مقایسه کردند.

نتایج این تحقیقات نشان داد که به دلیل ساختار نوک بوک و صفحه کلید، این رایانه ها چنین آسیبهایی را بر نمی انگیزند. به طوریکه در زمان استفاده از نوت بوک، وزن از طریق پاها به روش بهتری در بدن توزیع می شود و بنابراین گردن آسیب کمتری می بیند.

این درحالی است که با تبلت، کاربر در یک حالت خمیده قرار می گیرد. به این ترتیب، با گردن و کمر یک شکل نیمدایره ساخته می شود و گردن را برای التهاب آماده می کند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید