اولین کارنامه پژوهشی ایران ۹۷

اولین کارنامه پژوهشی ایران

اولین کارنامه پژوهشی ایران ۹۷

اولین کارنامه پژوهشی ایران بر اساس داده های سال ۱۳۹۷ توسط مجموعه سیویلیکا به صورت اینفوگرافی تهیه و منتشر گردید. در این کارنامه، عملکرد دانشگاهها و مراکز علمی مختلف شامل دانشگاههای دولتی، دانشگاههای آزاد، موسسات غیرانتفاعی، پژوهشگاهها و دانشگاههای علوم پزشکی در پنج معیار “انتشار مقالات داخلی”، “انتشار مقالات بین المللی”، “برگزاری همایشها”، “انتشار ژورنالها” و همچنین “انتشار اخبار علمی” مورد تحلیل قرار گرفته و رتبه بندی شده اند.

مقالات سال ۱۳۹۷ از نظر محتوایی بر اساس کلیدواژه های مهم در دو بخش انتشار مقالات (عرضه پژوهشی) و دریافت و مطالعه مقالات (تقاضای پژوهشی) تحلیل شده و در کارنامه ارائه شده است.

استانها و دانشگاههای برتر از نظر تعداد میزبانی کنفرانسها، کنفرانسهای برتر از نظر تعداد مقالات نیز در این کارنامه معرفی شده اند.

 

این کارنامه جامع برای اولین با تهیه و منتشر شده است و برای سالهای آتی پارامترهای جزئی تر و کاربردی تر دیگری معرفی و اضافه خواهند شد. داده های مورد استفاده در این کارنامه شامل:

  • مقالات داخلی کنفرانسهای کشور که در پایگاه سیویلیکا نمایه می شوند.
  • آمار مجلات پژوهشی کشور از مرجع مجلات علمی (Jref.ir)
  • آمار جامع همایشهای علمی کشور از پایگاه همایشهای ایران (Symposia.ir)
  • آمار جامع همایشهای پزشکی کشور از پایگاه مدیکالرف (MedicalRef.ir)
  • کلیه اخبار کراول شده از ۱۰۰۰ مرکز دانشگاهی و پژوهشی کشور در پایگاه اخبارعلمی (AkhbarElmi.ir)
  • داده های تحلیل شده دانشگاهها از پایگاه مرجع دانشگاههای ایران (UniRef.ir)

لطفا برای مشاهده اینفوگرافی کامل با ابعاد بزرگ بر روی لینک روبرو کلیک نمایید: https://www.civilica.com/images/1397_karname.jpg

گزارش پژوهشی ایران 97

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.