جشنواره فناوری نانو

تغییر اساسی در چهارمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جشنواره چهارم فناوری نانو یک تغییر اساسی با بقیه خواهد کرد و آن‌هم اضافه شدن بخش دانش‌آموزی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از علی‌آباد کتول، داود ثمری ظهر امروز در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری چهارمین جشنواره فناوری نانو که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌آبادکتول برگزار شد، با بیان اهمیت شرکت دانشجویان و دانش‌آموزان در چهارمین جشنواره فناوری نانو بر حضور فعال آنان تأکید کرد.

وی گفت: جشنواره چهارم فناوری نانو یک تغییر اساسی با بقیه خواهد کرد و آن‌هم اضافه‌شدن بخش دانش‌آموزی است تا منتخبی از دستاوردهای علمی دانش‌آموزان نیز در این جشنواره ارائه شود.

مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به پیشرفت شگرف ایران در حوزه فناوری نانو گفت: طبق آمار در ۲۳ دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۶ تنها دانشگاه ایرانی که رتبه بیستم را به خود اختصاص داده، دانشگاه آزاد اسلامی است که این خود نشان از رشد کمی و کیفی این دانشگاه در مباحث علمی و فناوری نانو است.

ثمری تبدیل‌ واحدهای دانشگاهی تبریز، تهران جنوب، شیراز و اهواز به چهار قطب اصلی و پیشرو در زمینه نانو را گواهی بر توان علمی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی دانست و افزود: یکی از چشم‌اندازهای دانشگاه آزاد اسلامی، تلاش در جهت تولید علم و رسیدن به خودکفایی است که برگزاری چنین جشنواره‌هایی در سطح کشور، زمینه تبادل اطلاعات را برای همه محققان و علاقه‌مندان فراهم می‌کند.

وی با اشاره به برگزاری شایسته پانزدهمین دوره مسابقات ملی بتن از سوی واحد علی آباد کتول، ظرفیت علمی و اجرایی این واحد را دلیل موافقت سازمان ملی بر میزبانی چهارمین جشنواره فناوری نانو اعلام کرد و افزود: استفاده از توان علمی استادان و نخبگان استان گلستان می‌تواند به هرچه بهتر برگزار شدن این جشنواره کمک کند.

در ادامه این جلسه مسئولان کارگروه‌های ده‌گانه به تبادل‌نظر با مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص هرچه بهتر برگزارشدن این جشنواره پرداختند.

پس از طراحی جشنواره فناوری ‌نانو با هدف شناسایی قابلیت‌های واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه نانوفناوری، حمایت از توسعه علم، فناوری و تجاری‌سازی محصولات نانو، هدایت و تشویق واحد‌های دانشگاهی و پژوهشگران به‌سمت این عرصه نوین علمی و برگزاری سه دوره این جشنواره، مقرر شده است ۸ اسفند سال ۱۳۹۷، افتخار میزبانی چهارمین دوره این جشنواره‌ راهگشا را دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی‌‌آباد کتول که تجربه برگزاری موفق و کیفی نخستین همایش ملی توسعه فناوری‌ نانو را در کارنامه خود دارد، بر‌ عهده داشته باشد.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید