شرایط ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه امام حسین (ع)

http://hamshahrionline.ir/images/position36/2010/12/emamhossein-1209-mm.jpgسازمان سنجش شرایط شرکت در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برای سال 91 را اعلام کرد و داوطلبان تا 18 اسفند فرصت دارند درخواست خود را ارسال کنند.
به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور، دانشگاه جامع امام حسین (ع) یکی از دانشگاه های سازمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و به منظور تأمین نیروی انسانی متخصص و متعهد در کادر مورد نیاز سپاه، مطابق با شرایط و ضوابط در رشته های مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی هوافضا، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، فیزیک، شیمی، پیشرانه، زیست شناسی و جغرافیای نظامی دانشجو می پذیرد.

داوطلبان لازم است شرایط عمومی و اختصاصی لازم جهت شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده و در دفترچه راهنمای آزمون درج شده است را دارا باشند.

نداشتن منع از لحاظ مقررات وظیفه بودن و مشخص بودن وضعیت آن، اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران، اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه و التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی از جمله این شرایط عمومی است.

عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی، داشتن حسن شهرت اخلاقی و اجتماعی و عدم سوء سابقه، دارا بودن تابعیت جمهوری اسلامی ایران، داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی از دیگر شرایط عمومی داوطلبان است.

مردان می توانند در رشته های مورد نظر اعلام شده شرکت کنند. حداکثر سن 24 سال، داشتن حداقل معدل 5/14 در مقطع کارشناسی برای فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی و داشتن حداقل معدل 5/15 در مقطع کارشناسی برای فارغ التحصیلان دانشگاه های آزاد از جمله شرایط اختصاصی شرکت در این دوره است.

فارغ التحصیلان کارشناسی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی (به جز کارکنان فعلی سپاه) مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه جامع امام حسین (ع) نیستند.

داوطلبان متقاضی عضویت در سپاه و تحصیل در دانشگاه جامع امام حسین (ع) در حین تحصیل کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند و پس از سیر مراحل گزینش و ارزشیابی حین آموزش به عضویت سپاه درخواهند آمد. همچنین افراد نخبه و دارای ویژگی های برتر مطابق شرایط وزارت علوم، پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد، امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری خواهند داشت.

متقاضیان باید برگ درخواست خود را تکمیل و حداکثر تا 18 اسفند 90 به پست الکترونیکی sanjeshjame@ihu.ac.ir یا توسط پست سفارشی به نشانی تهران- صندوق پستی 995-16765 دانشگاه جامع امام حسین (ع) ارسال کنند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید