راه‌اندازی شبکه مدیریت نوآوری ایران

شبکه مدیریت نوآوری ایران راه‌اندازی شد

شبکه مدیریت نوآوری ایران طی مراسمی در صندوق نوآوری و شکوفایی افتتاح شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور (callforpapers.ir)، به نقل از دیده‌بان علم ایران، ماموریت شبکه مدیریت نوآوری ایران، توسعه اکوسیستم نوآوری در بخش خصوصی ایران در راستای اقتصاد دانش‌بنیان تعریف شده است. فعالیت‌های این شبکه علاوه بر تلاش در جهت تسهیل‌گری برای ایجاد و بهره‌مندی بخش خصوصی از مشوق‌ها و حمایت‌های لازم در راستای شکل‌گیری اقتصاد دانش‌بنیان در دو حوزه توسعه زیرساخت‌ها و پلت‌فرم‌های مشترک میان دولت و بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین فعالیت‌های ترویجی و آگاهی‌سازی تعریف شده است.

برای این منظور تیمی از خبرگان و متخصصان مدیریت فناوری و نوآوری با همکاری معاونت علمی‌ و فناوری ریاست‌جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، انجمن مدیریت فناوری ایران، اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران، مرکز پژوهشی مدیریت راهبردی و فناوری آینده‌اندیشان تشکیل شده و اقدام به تعریف اهداف و فعالیت‌های این شبکه کرده‌اند.

تدوین استانداردهای ملی مدیریت نوآوری با همکاری سازمان ملی استاندارد، رتبه‌بندی سازمان‌های نوآور و رتبه‌بندی تجارب برتر تجاری‌سازی دانش‌بنیان با همکاری مرکز رتبه‌بندی اتاق بازرگانی و صندوق نوآوری و شکوفایی، اعطای برند نوآور به محصولات ساخت ایران و مشارکت در توسعه صندوق‌های خطرپذیر و صدور گواهی‌نامه‌های استاندارد نوآوری از عمده‌ترین فعالیت‌های این شبکه است.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید