طرح‌های برگزیده جشنواره ایده‌های برتر توسط تجار بین‌المللی حمایت می‌شوند

معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد از حمایت طرح‌های برگزیده جشنواره ایده‌های برتر توسط تجار بین‌المللی خبر داد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ شهرام شکوهی در رابطه با دستاوردهای سفری که اخیراً به همراه داریوش پورسراجیان رئیس پارک علم و فناوری یزد در جشنواره تجاری‌سازی فناوری‌های پیشرفته در کشور امارات متحده عربی حضور یافته و در زمینه توسعه مناسبات و ارتباطات بین‌المللی مجموعه پارک و شرکت‌های فناور مستقر در آن با تجار و سرمایه‌گذاران اماراتی و ایرانیان مقیم دبی گفت‌وگو و مذاکره کرده است، گفت: با توجه به تغییر رویکرد در یازدهمین جشنواره ایده‌های برتر و گرایش به سمت انتخاب ایده‌هایی دارای پتانسیل بازار، نیاز به نگاهی جهان شمول بود و از طرف دیگر این ایده‌ها علاوه بر سرمایه نیازمند تجربیاتی در بازار بودند و بهترین گروهی که می توانستند این امر را تسهیل کنند، سرمایه داران بازار یا همان تجار بودند.

وی گفت: در مدت دو روز این جشنواره توانستیم با شرکت الانجاز به عنوان عامل جمع‌کننده تجار، مذاکراتی داشته باشیم و مقرر شد محصولات برگزیدگان جشنواره ایده‌های برتر را به سرمایه‌گذاران معرفی کنیم.

شکوهی افزود: طبق توافق قرار است از بین طرح‌های ارائه شده چند طرح انتخاب و سرمایه گذاری روی آنها آغاز شود.

وی سرمایه‌گذاری روی فناوری‌های شرکت‌های پارک را یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این نشست عنوان کرد و گفت: با رئیس ایرانی شورای بازرگانان مقیم دبی جلساتی برگزار و قرار شد طی سفری به یزد از نزدیک توانمندی‌ها و دستاوردهای شرکت‌های پارک را مشاهده کنند.

شکوهی تصریح کرد: در این نشست همچنین تعدادی از طرح‌های شرکت‌های پارک ارائه و این گروه ابراز علاقه‌مندی کردند تا روی این طرح‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

معاون پشتیبانی پارک با بیان این که این گروه می‌تواند محصولات شرکت‌های ساخته شده با تجربه فروش در داخل کشور را با اعمال برخی تغییرات در بسته‌بندی، برندسازی و بومی‌سازی در منطقه به فروش برساند، گفت: این گروه تجار با توجه به تجربه دوران تحریم و داشتن شرکای تجاری در نقاط مختلف جهان می‌توانند محصولات را خیلی سریع و ارزان، تجاری‌سازی کنند.

شکوهی افزود: البته تلاش شرکت‌های پارک نیز اهمیت بالایی دارد تا بتوانند فناوری‌های خود را در بسته‌های مناسب و با قیمت‌گذاری صحیح ارائه کنند تا در نهایت بتوانند ارتباط خوبی را از این طریق با بازارهای بین المللی برقرار کنند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید