«یک هفته با ادبیات آلمانی‌زبان» در تهران

برنامه‌ی «یک هفته با ادبیات آلمانی‌زبان» در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ مرکز فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب با همکاری بخش‌های فرهنگی سفارت آلمان، اتریش و سوئیس در تهران هرساله در اردیبهشت‌ماه میزبان سه نویسنده از این سه کشور است. امسال برای آشنایی بیشتر علاقه‌مندان با ادبیات آلمانی، برنامه‌ی یک هفته با ادبیات آلمانی‌زبان از روز پنج‌شنبه نهم اردیبهشت تا پنج‌شنبه شانزدهم اردیبهشت در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. برنامه‌ی این یک هفته بدین شرح است: پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت، ساعت ۱۵: نمایش فیلم «پرواز ایران» با نقد و تحلیل دکتر سعید فیروزآبادی (این فیلم درباره‌ی پرواز والتر میتل هولتسر به ایران است)./ جمعه ۱۰ اردیبهشت: بازدید از نمایشگاه آثار ترجمه‌شده‌ی ادبیات آلمانی به فارسی در فروشگاه شهر کتاب شهید بهشتی/ شنبه ۱۱ اردیبهشت، ساعت ۱۴: نمایش فیلم «شیلر» با نقد و تحلیل علی عبداللهی (این فیلم درباره‌ی زندگی شیلر است)./ یکشنبه ۱۲ اردیبهشت، ساعت ۱۵: نمایش فیلم «بازگشت به نقطه آغاز» با نقد و تحلیل یاسمین استاد احمد قرابی ( این فیلم درباره‌ی بخشی از زندگی پیتر تورینی است). / دوشنبه ۱۳ اردیبهشت، ساعت ۱۱: نمایش فیلم «ماکس فریش، یک شهروند» (این فیلم درباره ماکس فریش بزرگ‌ترین روشنفکر سوئیسی است). / سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت، ساعت ۱۶:۳۰ : نشست «سه سرزمین، یک زبان» با حضور پتر اشتام از سوئیس، آنا بار از اتریش و اوولا لنتسه از آلمان./ چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت، ساعت ۱۴: نمایش فیلم «زنی با پنج فیل» (این فیلم به زندگی سوتلانا گایر می‌پردازد).

این برنامه‌ها در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

ادبیات آلمانی‌زبان در کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس پیوندی ناگسستنی با فلسفه و هنر دارد و نویسندگان و شاعران بسیاری از این سه کشور برخاسته‌اند: گوته، شیلر، موزیل، هسه، توماس مان، ریلکه، بروخ، هاینریش بل، دورنمات، گراس، تورینی و … . این نویسندگان و شاعران برای مخاطبان فارسی‌زبان غریبه نیستند و آثارشان بارها به زبان فارسی ترجمه و منتشر شده است.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید