«مدل جهانی دیسک، معجزه ارتباطی هزاره سوم» منتشر شد

«مدل جهانی دیسک، معجزه ارتباطی هزاره سوم» منتشر شد

«مدل جهانی دیسک، معجزه ارتباطی هزاره سوم» منتشر شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ دکتر علیرضا تفرشی یکی از مولفان اثر«مدل جهانی دیسک، معجزه ارتباطی هزاره سوم» در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا، با اشاره به رونمایی این اثر در روز دوشنبه اظهار داشت: این کتاب حاصل چهار سال مطالعه و تجربیات بومی بکار گیری مدل جهانی دیسک در شرکتهای بزرگ کشور و در سطوح مدیران ارشد، مدیران و کارشناسان و همچنین خانواده ها بوده است که بازخوردهای اخذ شده از خبرگان در سطوح مختلف تاییدی بر اثر بخشی این پکیج در فرهنگ بومی ما بوده است.

وی گفت: در این کتاب تلاش شده ضمن ارایه مبانی علمی دیسک، مطالب به زبانی روان و کاربردی ارایه شود و به بسیاری از سوالات و چالش‌های حوزه رفتاری با ارایه کیس های بومی و مثال های فراوان و همچنین همراه با تمرینات کاربردی پاسخ داده شود. این کتاب تمام رنگی و در 267 صفحه چاپ شده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

تفرشی، مطالعه این کتاب را به مدیران و کارشناسان، مشاورین، مدرسین، دانشجویان، افراد جویای کار، دانش آموزان 13 سال و بالاتر و والدین جهت خود آگاهی از نقاط قوت و نقاط قابل بهبود خود و فرزندانشان جهت طراحی مسیرهای موفقیت رفتاری، شغلی و تحصیلی توصیه کرد.

به گفته وی این کتاب، همراه با فیلم 80 دقیقه ای فارسی معرفی مدل دیسک و همچنین ابزار خود ارزیابی دیسک ارایه شده است.

این مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: مدل جهانی دیسک در حوزه های مختلف از جمله در کار تیمی، فروش، تصمیم گیری، تغییرات سازمانی، تعارضات رفتاری، مشاوره های شغلی و تحصیلی، تعارضات رفتاری خانوادگی، ارزیابی ریسک فردی، حل مساله، تعیین سبک های مدیریتی و رهبری، مذاکره، جذب و استخدام ( به عنوان ابزار مکمل)، ارزیابی کارکنان، فرآیندهای خود توسعه‌یی کاربرد دارد.

از ویژگیهای خوب این مدل یکپارچگی و ارتباط مفاهیم با یکدیگر، درک ساده، قابلیت تفسیر پذیری بالا، دقت قابل قبول، آموزش پذیری بالا، مقبولیت در فرهنگ ایرانی، هزینه های بسیار ناچیز این مدل در مقابل منافع و مزایای آن، ارتباط با مفاهیم پایه ای طب سنتی (مزاج) و استفاده از ظرفیت های بومی این حوزه در کشور است.

این پژوهشگر همچنین گفت: این مدل با مفاهیم مزاج، روانشناسی و به شکل حرفه ای با حوزه های مختلف مدیریت در ارتباط است و آشنایی با این سه حوزه می تواند پاسخگوی بسیاری از چالش ها و تعارضات غیر کارکردی در سازمانها و البته در حوزه های رفتارهای در خانواده ها باشد. مطالعه و پژوهش های بومی در این حوزه ادامه دارد و به زودی خبرهای خوبی برای علاقه مندان توسعه بومی این علم در کشور خواهیم داشت.

تفرشی در پایان تصریح کرد: پژوهش های بین رشته‌یی می تواند اثربخشی محصولات و تولیدات کشور را بیشتر کند و ما در این حوزه نیازمند توجه و فرهنگ سازی بیشتری توسط رسانه ها هستیم. در حوزه مدل دیسک هنوز در ابتدای راه هستیم و نیازمند سرمایه گذاری بیشتر و پژوهش های بیشتر در این حوزه پر کاربرد و مفید برای اقشار مختلف جامعه هستیم و امیدواریم مسوولان توجه و حمایتهای بیشتری از پژوهش های بومی داشته باشند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.