برگزاری یک مسابقه برای ارتقای بینایی ربات انسان‌نما توسط ناسا

ناسا برای اینکه فضانوردانش در ایستگاه فضایی بین‌المللی روی تحقیقات فضایی کلیدی خود بهتر تمرکز کنند، از کدنویسان در زمین خواست تا الگوریتمی برای روبونات یا آر2 طراحی کنند تا بتوان بینایی سه بعدی این ربات را برای حفظ آزمایشگاه در حال چرخش ناسا ارتقا داد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ مسابقه دستکاری ابزار بینایی روبونات پیشنهادی 10 هزار دلاری برای بهترین الگوریتم در نظر گرفته است تا بتوان به اولین ربات انسان‌نمای ایستگاه فضایی کمک کرد تا بهتر ببیند.

آر2 به عنوان یکی از اعضای خدمه ایستگاه فضایی بین المللی قرار است برای انجام کارهای تکراری یا پیش پا افتاده انجام وظیفه کند تا همکاران انسان برای کارهای مهمتر علمی و تعمیراتی در این آزمایشگاه چند میلیون پوندی وقت کافی داشته باشند.

با وجود اینکه فضانوردان قادر به کنترل آر2 هستند، اما در تلاشند آن را مستقل‌تر کنند تا بتوان از آن بهره‌وری بیشتری برای ماموریت‌های اکتشافی اعماق فضا کرد.

ارتقای بینایی آر2 یکی از اهداف محققان ناسا است. بدین منظور آر2 باید از ابزاری استفاده کند که متکی به الگوریتمی برای تعیین نمایش سه بعدی است.

این الگوریتم با سیستم کنترل ربات کار کرده و آر2 را قادر به ایجاد طرحی برای درک اجرام و انجام کارهایش می‌کند.

این مسابقه توسط هیات مدیره ماموریت فناوری فضایی ناسا پشتیبانی شده و اداره آن با مرکز علمی برای همکاری‌های نوآورانه ناساست.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید