اولین جشنواره کسب‌وکارهای نوپا در حوزه صنعت‌ومعدن برپا می‌شود

اولین جشنواره کسب وکارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن با حضور وزیران صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و دارایی از روز دوشنبه، 10 اسفندماه گشایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ دکتر علی نیکبخت، دبیر اولین جشنواره کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن از برگزاری این رویداد در سه بخش نمایشگاهی، ایده بازار و سخنرانی‌های تخصصی کارآفرینان برجسته کشور در این حوزه خبر داد.

نیکبخت افزود: سخنرانی‌های کارآفرینان در روزهای هشتم و نهم اسفندماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارائه می‌شود و شرکت در جلسات برای تمام شهروندان امکان‌پذیر است.

به گفته وی، مراسم افتتاحیه جشنواره کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن، بعدازظهر دوشنبه 10 اسفندماه با حضور وزیران صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصاد و دارایی در محل دائمی نمایشگاه‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آمار طرح‌های ارسالی به دبیرخانه جشنواره کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن را 70 طرح اعلام کرد و گفت: با وجود قوی بودن تمام طرح‌ها، به دلیل محدودیت فضای فیزیکی و همچنین زمینه کاری جشنواره، 30 طرح را برای ارائه در نمایشگاه انتخاب کردیم که از 10 تا 12 اسفندماه شاهد نمایش طرح‌های منتخب خواهیم بود.

وی درباره بخش ایده بازار این جشنواره نیز توضیح داد: از میان طرح‌های حاضر در نمایشگاه و همچنین ایده‌هایی که هنوز به مرحله تولید محصول نرسیده‌اند؛ ولی از قابلیت تجاری‌سازی برخوردارند، تعداد 10 طرح برای رقابت در ایده بازار جشنواره انتخاب شدند.

به گفته نیکبخت، اولین جشنواره کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن، 6 برگزیده نهایی خواهد داشت که سه برگزیده در بخش نمایشگاهی و سه ایده برتر، جوایز جشنواره را به خود اختصاص خواهند داد.

وی با بیان اینکه جشنواره با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و بانک صنعت و معدن تدارک یافته است، به طراحی بسته مالی حمایتی برای تشویق شرکت کنندگان در جشنواره کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن اشاره کرد و گفت: این بسته حمایتی شامل تامین سرمایه، تامین مالی، فرصت استفاده از لیزینگ، اختصاص فضای کارگاهی و امکانات تولید انبوه و صنعتی برای صاحبان طرح‌ها خواهد بود.

معاون کارآفرینی مدیریت فناوری و توسعه نوآوری دانشگاه امیرکبیر تصریح کرد: بانک صنعت و معدن، تامین مالی ایده‌های برتر که دارای توجیه فنی و اقتصادی باشند را تا سقف 80 درصد سرمایه گذاری مورد نیاز متقبل شده است و حتی درصورتی‌که این ایده‌ها موفق به جذب سرمایه گذار نشوند، پس از تائید کارشناسی و نظر مساعد بانک، تسهیلات مالی را به صورت بسیار ساده و در کمترین زمان ممکن، دریافت خواهند کرد.

وی هدف اصلی از برگزاری جشنواره کسب و کارهای نوپا در حوزه صنعت و معدن را تقویت ارتباط صاحبان ایده و جامعه کارآفرین و سرمایه‌گذار در این حوزه و همکاری نظام‌مند صنعت و دانشگاه برشمرد.

این جشنواره در محورهای راه و ساختمان، مدیریت شهری و ترافیک، پلیمر، محیط زیست، انرژی‌­های نو، علوم کشاورزی، منابع طبیعی، دامپزشکی، پزشکی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، راهکارهای بانکی و بیمه‌­ای، برق و الکترونیک، کامپیوتر، مکانیک، عمران و شهرسازی، معدن و متالورژی، هوافضا، نفت، گاز و پتروشیمی، کسب­ و­ کارهای اینترنتی در حوزه IT، نرم‌افزارهای کاربردی، سیستم‌های آموزشی نوین، خودرو، رباتیک، مکاترونیک، اپتیک، صنایع غذایی، بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید