برگزاری مرحله نهایی جشنواره فرهنگی دانشگاه‌های پزشکی به میزبانی شیراز

برگزاری مرحله نهایی جشنواره فرهنگی دانشگاه‌های پزشکی به میزبانی شیراز

مرحله نهایی هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در بخش‌های ادبی و هنرهای تجسمی، روز گذشته در مجموعه ولایت دانشگاه‌ علوم پزشکی شیراز آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ افتتاحیه مرحله نهایی هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی کشور در بخش‌های هنرهای تجسمی، ادبی و مشاعره دانشجویی با حضور مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، مدیران ستادی وزارت بهداشت، معاونان و مدیران فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی و جمع کثیری از دانشجوی علوم پزشکی راه یافته به مرحله نهایی جشنواره برگزار شد.

در این مراسم دکتر کوروش عزیزی دبیر اجرایی جشنواره و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به حضور بیش از 700 دانشجو در این جشنواره اظهار داشت: جشنواره فرهنگی هنری دانشگاه‌های علوم پزشکی تا بیست و ششم بهمن ماه در شیراز ادامه دارد و دانشجویان شرکت کننده در 75 رشته مختلف فرهنگی و هنری با قضاوت داوران برجسته کشوری به رقابت خواهند پرداخت.

وی با اشاره به این‌که در هر رشته 10 اثر برگزیده در اختتامیه جشنواره حضور دارند و در نهایت از صاحبان آثار اول تا سوم، تجلیل می‌شود، تصریح کرد: استاد محمدعلی بهمنی و دکترافشین یداللهی داوران بخش شعر، ژاله صادقیان داور بخش فن بیان و دکتر گودرزی دیباج داور هنرهای تجسمی سرپرستی تیم‌های داوران افتخاری و تخصصی بخش‌های ادبی و هنرهای تجسمی جشنواره فرهنگی را بر عهده دارند.

وی از برگزاری برنامه‌های ویژه در این دوره ازجشنواره خبر داد و افزود: برگزاری کارگاه‌های شاهنامه خوانی، فن بیان، نقد شعر و ترانه، عروض و قافیه، هنرهای تجسمی و نقاشی، پخش فیلم، بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی استان فارس، برپایی جنگ‌های شادی و نمایشگاه از دیگر برنامه‌های جشنواره در شیراز است.

عزیزی، از مسابقه مشاعره سلامت، به عنوان دیگر برنامه جشنواره یاد کرد و گفت: برگزیدگان کشوری مسابقات مشاعره دانشجویی که تحت عنوان «مشاعره سلامت» برگزار می‌شود، نیز مشخص شده‌اند که در جشنواره در مرحله نهایی به صورت زنده و با حضور داوران و بینندگان رقابت خواهند کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: این جشنواره بزرگ با حضور مسئولان استانی و مدیران و مسئولان وزارت بهداشت برگزار می‌شود و امیدواریم نام درخشانی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تاریخ برپایی این جشنواره باقی بماند.

بر اساس این گزارش کارگاه‌ آموزشی عروض و قافیه با حضور استاد صابرقدیمی، کارگاه آموزشی هنرهای تجسمی با حضور دکتر زهرا اسماعیلی تبار و کارگاه عکس با حضور آریا عارف برنامه‌های آموزشی نخستین روز جشنواره هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، تور شیرازگردی و تخت جمشید، پخش فیلم و دوچره سواری، استخر و جنگ شبانه برنامه‌های فوق برنامه روز اول این دوره از جشنواره فرهنگی بود.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.