آغاز ثبت‌نام در چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

رییس نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از آغاز زمان ثبت‌نام شرکت‌ها و متقاضیان حضور در این نمایشگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ دکتر محمود شیخ زین‌الدین، معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام این خبر گفت: با توجه به استقبال خوب تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهی ازیک‌طرف و رضایت مراکز علمی و پژوهشی، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری «چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران» را در اردیبهشت‌ماه سال 1395 برگزار می‌کند.

وی افزود: امسال حوزه‌های تجهیزات تست و آزمون صنعتی و ارائه‌کنندگان خدمات کالیبراسیون تجهیزات آزمایشگاهی را به حوزه‌های فعالیت نمایشگاه اضافه کردیم. لذا نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در سیزده بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، برق، الکترونیک و نرم‌افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط‌زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات تست و آزمون صنعتی و خدمات کالیبراسیون برگزار می‌شود.

 

رییس چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در خصوص تشویق شرکت‌ها به تحقیق و توسعه نیز گفت: تا دوره گذشته، هر محصولی که قصد حضور در نمایشگاه را داشت، باید یک‌بار قبل از نمایشگاه، فروخته می‌شد که به آن شرط مرجع فروش می‌گفتیم؛ اما از امسال برای تشویق شرکت‌ها به فعالیت تحقیق و توسعه به سمت محصولات با سطح فناوری بالاتر، این شرط را برای محصولات سطح یک که تاکنون در کشور عرضه نشده‌اند، برداشتیم. همچنین برای ترغیب بیشتر خریداران به خرید تجهیزات سطح یک جدید، سه خریدار اول این محصولات از ده درصد حمایت بیشتر برخوردار خواهند شد. البته، تیم فنی نمایشگاه، تست‌های لازم را به‌منظور کیفیت‌سنجی محصولات جدید انجام خواهد داد.

معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی، حذف حمایت از خرید محصولات سطح چهارم را یکی دیگر از تغییرات انجام‌شده نام برد و افزود: البته حذف این حمایت، مانع عرضه آن‌ها در نمایشگاه نبوده و تولیدکنندگان می‌توانند این طیف از محصولات را به نمایشگاه بیاورند و 10 درصدی که تاکنون از آن‌ها حمایت می‌شده است را خود به خریداران تخفیف دهند.

رییس نمایشگاه در خصوص شرایط حضور محصولات و شرکت‌ها گفت: شرکت‌هایی که می‌خواهند در نمایشگاه حضور یابند، باید دانش‌بنیان باشند یا حداقل در سامانه دانش‌بنیان ثبت‌نام کرده و پرونده دانش‌بنیان شدن خود را پیگیری کنند. البته حضور قطعی ثبت‌نام کنندگان در نمایشگاه پس از تائید فنی محصولات آن‌ها و محرزشدن نقش آنان در بومی‌سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات امکان‌پذیر خواهد بود. محصولات نیز مطابق سال قبل با دو سنجه سطح فناوری ذاتی و میزان بومی‌سازی ارزیابی و سطح‌بندی می‌شوند و شرکت‌ها می‌توانند دستورالعمل ارزیابی فنی محصولات را در سایت نمایشگاه مشاهده کنند.

وی در خصوص حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از خریداران نیز اظهار کرد: مطابق سه دوره گذشته، از برخی خریداران دولتی و خصوصی حمایت‌هایی صورت خواهد گرفت که جزئیات آن در آینده اعلام می‌شود.

رییس نمایشگاه تصریح کرد: شرکت‌های سازنده تجهیزات و تولیدکنندگان مواد آزمایشگاهی در داخل کشور می‌توانند به‌منظور ثبت‌نام در این نمایشگاه تا تاریخ 30 دی‌ماه امسال به نشانی www.iranlabexpo.ir مراجعه کنند و یا با دبیرخانه نمایشگاه با شماره تلفن 63103415-021 تماس بگیرند.

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید