«اولین کنگره علوم پایه پزشکی و تولید دانش‌بنیان» برگزار می‌شود

هشتمین کنگره بین‌المللی «آزمایشگاه و بالین» همزمان با «اولین کنگره علوم پایه پزشکی و تولید دانش‌بنیان»، 17 تا 19 بهمن ماه امسال در مرکز بین‌المللی همایش‌های رازی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ دکتر محمد وجگانی، رییس جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران با اعلام این خبر افزود: هشتمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین با محوریت جایگاه آزمایشگاه‌های تشخیص طبی در طرح تحول نظام سلامت و اهمیت آزمایشگاه‌های تشخیص طبی در بیماری‌های قلب و عروق در 10 محور برپا می‌شود.

وی افزود: به غیر از بیماری‌های قلب و عروق، اونکولوژی و هماتولوژی، کبد و گوارش، نفرولوژی و اورولوژی، غدد درون‌ریز، روماتولوژی، زنان و زایمان، پوست، اطفال و عفونی جزو پنل‌های این کنگره سه روزه است.

به گفته دکتر وجگانی، اولین کنگره علوم پایه پزشکی و تولید دانش‌بنیان که قرار بود از سوی جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران با همکاری یک نهاد دولتی در شهریور ماه امسال برگزار شود به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها به تعویق افتاد که 17 تا 19 بهمن ماه امسال و همزمان با هشتمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین این کنگره نیز برپا می‌شود.

وی تصریح کرد: جایگاه علوم پایه پزشکی در طرح تحول نظام سلامت و مشکلات و چالش‌های آموزشی و پژوهشی علوم پایه پزشکی از محورهای اولین کنگره علوم پایه پزشکی و تولید دانش‌بنیان است.

به گفته دکتر وجگانی، مبانی نظری و عملی تولید دانش‌بنیان در حوزه علوم پایه پزشکی، تجربیات موفق و چالش‌های تولید و تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان از پنل‌های این کنگره است.

وی اضافه کرد: متخصصان بالینی، پایه و علوم آزمایشگاهی، پزشکان عمومی، کارشناسان علوم آزمایشگاهی و پرستاران، مخاطبان این کنگره را تشکیل می‌دهند. همچنین در این کنگره همراهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را خواهیم داشت و نیز پنل‌های علوم پایه پزشکی اداره و اجرا خواهد شد.

دکتر وجگانی اظهار کرد: با توجه به این‌که یکی از مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان، بحث تجاری‌سازی است؛ در این کنگره اصول بازاریابی محصولات دانش‌بنیان در کنار روندهای ثبت این شرکت‌ها، دریافت تسهیلات و نیز مالکیت و الگوهای ایده‌های فناورانه به شرکت‌های دانش‌بنیان و علاقه‌مندان این حوزه ارائه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، همزمان با برپایی هشتمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین، نمایشگاهی به منظور ارائه تجهیزات و مواد نوین آزمایشگاهی برپا می‌شود. همچنین همزمان با برگزاری اولین کنگره علوم پایه پزشکی و تولید دانش‌بنیان، نمایشگاهی به عرضه محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد پرداخت.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد هشتمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین و اولین کنگره علوم پایه پزشکی و تولید دانش‌بنیان می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Isaclcongress.ir مراجعه کنند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید