اولین مجله تخصصی ریاضی کشور موفق به کسب نمایه ISI شد

اولین مجله تخصصی ریاضی کشور موفق به کسب نمایه ISI شد

اولین مجله تخصصی ریاضی کشور در گرایش آنالیز غیر خطی که توسط دانشکده ریاضی، آمار و کامپیوتر دانشگاه سمنان منتشر می‌شود، موفق به کسب نمایه ISI شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ پروفسور مجید اسحقی، عضو هیات علمی دانشگاه سمنان و سردبیر مجله بین‌المللی NONLINEAR ANALYSIS AND APPLICATIONS با اعلام این خبر اظهار کرد: ایده اولیه راه‌اندازی مجله تخصصی آنالیز غیر خطی برای اولین بار در سال 2010 (1389) با توجه به احتمال عدم پذیرش و چاپ مقالات و پژوهش‌های محققان ایرانی در مجلات بین‌المللی و به دلیل مقابله با اعمال تحریم‌ها پایه‌ریزی شد.

اسحقی افزود: برای اینکه مجله‌ای بتواند در ISI نمایه شود، باید در درجه اول مقالاتی که در آن به چاپ می‌رسند، علاوه بر بالا بودن کیفیت و سطح تحقیقات، به روز نیز باشند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اشخاص معتبر و شناخته شده‌ای در راس مجله و هیات تحریریه آن حضور داشته باشند، بر همین اساس علاوه بر حساسیت مضاعف در انتخاب و تائید مقالات، اساتیدی مطرح و سرشناس از کشورهای اروپایی و آمریکا با این مجله همکاری می‌کنند.

اسحقی با اشاره به اینکه سه سال تلاش مستمر منجر به کسب نمایه ISI برای این مجله شد، تصریح کرد: تمام مراحل ارسال و چاپ مجلات بصورت آنلاین صورت می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی http://ijnaa.semnan.ac.ir مراجعه کنند.

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.