علوم انسانی در صدر پایان نامه های ثبت شده دانشگاهی

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران از ثبت بیش از ۲۶ هزار پایان نامه و پروپوزال در ۶ ماه نخست امسال، در پايگاه پایان‌نامه‌های ایرانداک خبر داد که بیشترین آن مربوط به علوم انسانی است.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ از ابتداي سال ۹۴ تا پايان شهریور، ۲۶ هزار و ۴۸۳ پايان‌نامه و ۲۷ هزار و ۷۸۳ پروپوزال، در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور در وب‌سايت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ايران به ثبت رسیده است.

از میان پایان‌نامه‌ها و پروپوزال‌های ثبت شده توسط دانشجویان، ۱۹ هزار و ۱۵۰ پایان‌نامه و ۱۰ هزار و ۴۷۰ پروپوزال توسط دانشگاه‌ها تایید شده است.

در اين ميان، بيش از ۹۲ درصد پايان‌نامه‌هاي ثبت شده مربوط به مقطع كارشناسي ارشد و مابقي در مقطع دكترا بوده است.

در اين بازه زماني، بیشترین پایان‌نامه‌‌های تایید شده در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی مربوط به گروه علوم انسانی با ۸ هزار و ۵۵۳ رکورد و پس از آن به ترتیب گروه فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، هنر و علوم پزشکي قرار دارند.

در ۶ ماه نخست سال جاري دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مركز، دانشگاه تبریز، دانشگاه فردوسي مشهد، دانشگاه تربيت مدرس و دانشگاه آزاد اسلامي ‌واحد کرمانشاه، به ترتيب بيشترين آمار را در بين دانشگاه‌هاي كشور در تایید پايان‌نامه به خود اختصاص داده‌اند.

از بهمن ماه سال ۱۳۸۷ کار ثبت پایان‌نامه در پایگاه ثبت پايان‌نامه‌ها و رساله‌هاي تحصيلات تكميلي آغاز شده و ادامه دارد.

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید