نمایه سازی مقالات علمی برگزیده نهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی در پایگاه علمی سیویلیکا

نمایه سازی مقالات علمی برگزیده نهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی در پایگاه علمی سیویلیکا

بر اساس تفاهم نامه ای که بین دبیرخانه نهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی و پایگاه علمی سیویلیکا منعقد گردیده است تمامی مقالات علمی شرکت کننده در جشنواره که فرمت کامل مقالات علمی (چکیده، مقدمه و بیان مساله، یافته ها، بحث و نتیجه گیری و منابع) را رعایت کرده باشند پس از بررسی و ارزیابی اولیه در این پایگاه نمایه خواهند شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ نهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی کشور در راستای ارج نهادن به تلاش های مجاهدت گونه ی دانشجویان در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی و …  در صدد است تا با ایجاد فرصتی مناسب امکان مشارکت فعالانه تمامی دانشجویان در زمینه های فوق الذکر را فراهم آورده و همچنین با ایجاد شرایط مناسب جهت انتشار مجموعه مقالات برگزیده به اشاعه ی فرهنگ پژوهش در جامعه ی دانشگاهی یاری رساند.

در این راستا بر اساس تفاهم نامه ای که بین دبیرخانه نهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی و پایگاه علمی سیویلیکا منعقد گردیده است تمامی مقالات علمی شرکت کننده در جشنواره که فرمت کامل مقالات علمی (چکیده، مقدمه و بیان مساله، یافته ها، بحث و نتیجه گیری و منابع) را رعایت کرده باشند پس از بررسی و ارزیابی اولیه در این پایگاه نمایه خواهند شد.

هدف از چنین اقدامی علاوه بر تقدیر از تلاش های دانشجویان، ايجاد بستري مناسب جهت جلوگيري از پراكنده شدن نتايج تحقيقات و مطالعات دانشجویان است. نمایه سازی و انتشار مقالات علمی دانشجویان در پایگاه علمی سیویلیکا در عین ترغیب دانشجویان به تمرکز بر حوزه های پژوهشی، مانع از دوباره کاری و هدر رفت نیروی انسانی و مالی در عرصه پژوهش خواهد شد.

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.