جذب 250 عضو هیات علمی در واحد علوم و تحقیقات

رئیس واحد علوم و تحقیقات گفت: طرح های برون دانشگاهی این واحد در سال 93 نسبت به سالهای 91 و 92 به ترتیب رشدی معادل 32 و 42درصد را نشان می دهند.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ دکتر علی عباسپور درمراسم جشن ایثار و دانش که با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر میرزاده رئیس این دانشگاه در سالن مطهری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در حال برگزاری است، ضمن تبریک آغاز سال جدید تحصیلی، هفته دفاع مقدس و اعیاد مبارک قربان و غدیر، گفت: فاجعه غم انگیز رمی جمرات در منا را به ملت ایران تسلیت می گویم .

رئیس واحد علوم و تحقیقات با بیان اینکه این واحد پذیرای حدود 4500 دانشجوی شاهد و ایثارگر در مقطع تحصیلات تکمیلی است، ادامه داد: واحد علوم و تحقیقات دارای بزرگترین ستاد شاهد و ایثارگر در سطح واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است.

دکتر عباسپور با اشاره به تمرکز این واحد دانشگاهی بر تحصیلات تکمیلی با حدود 40 هزار دانشجو، تصریح کرد: در حال حاضر 600 رشته تحصیلی در20 دانشکده و 873 عضو هیات علمی در واحد علوم و تحقیقات فعال است .

وی به 65 هزار فارغ التحصیل واحد علوم و تحقیقات در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اشاره کرد و ادامه داد: واحد علوم و تحقیقات در سال 1393 به منظور ترمیم هرم هیات علمی خود اقدام به جذب 120 عضو هیات علمی کرده و درسال جاری نیز مصمم به جذب 250 عضو هیات علمی جدید است.

دکتر عباسپور تصریح کرد: این واحد با دارا بودن مجتمع آزمایشگاهی زکریای رازی به عنوان بزرگترین مجتمع آزمایشگاهی در کشور با بیش از 120 آزمایشگاه و کارگاه تخصصی با آخرین و پیشرفته ترین امکانات پژوهشی و آموزشی و نیز مرکز رشد شیخ بهایی جهت تسهیل در فعالیت های شرکتهای دانش بنیان با بیش از 12 مرکز تحقیقاتی، در حال ارائه خدمات پژوهشی و تحقیقاتی به کشور است.

وی با بیان اینکه بر اساس رتبه‌بندی موسسه لایدن، واحد علوم و تحقیقات در سال 2015 در بین 750 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است، افزود: با تلاش اساتید و دانشجویان نخبه واحد علوم و تحقیقات، از سال گذشته تاکنون دستاوردهای متعددی از قبیل ساخت دریچه قلب با بررسی خواص بیولوژیک، ژنتیکی و مکانیکی با مشارکت دانشگاه هاروارد برای اولین بار در جهان و نیز شبیه سازی فرآیند های مهندسی جوشکاری با همکاری مشترک دانشگاه Curtin استرالیا صورت گرفته است .

وی با اشاره به خط مشی های تعیین شده از سوی رئیس هیات موسس و رئیس دانشگاه آزاداسلامی در جهت توسعه همکاری با دانشگاه های معتبر بین المللی و ارتباط با صنعت، تصریح کرد: واحد علوم و تحقیقات طی دو سال گذشته تفاهم نامه ها و قراردادهای متعددی با دانشگاه های معتبری نظیر میشیگان غربی، فولرتون کالیفرنیا، متروپولیتن انگلستان، تولز فرانسه، سازمان جهانی یونسکو، سازمان جهانی غذا و کشاورزی و مراکز مهم دیگر منعقد کرده است.

دکتر عباسپور پیش بینی کرد: تا پایان سال 1399 تعداد دانشجویان واحد از 40 هزار نفر فعلی به حدود 47 هزار نفر (رشد 5درصد) افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به افزایش تعداد اعضای هیات علمی تمام وقت از 634 نفر به حدود 1340 نفر، اظهار داشت: برای رسیدن نسبت 1 به 35 هیات علمی به دانشجو، تعداد اعضای هیات علمی را افزایش خواهیم داد. همچنین تعداد رشته های تحصیلی از 600 رشته به 765 رشته تحصیلی با اولویت و تمرکز بر رشته های نو و چند نظمی خواهد رسید.

رئیس واحد علوم و تحقیقات افزود: تولید سالانه مقالات ISI نیز متناسب با نرخ رشد پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی، از 1100 مقاله ISI فعلی به حداقل تولید سالانه 1500 مقاله ISI افزایش می یابد.

وی در پایان با اشاره به امکانات و تجهیزات این واحد دانشگاهی گفت: پیش بینی می شود واحد علوم و تحقیقات در چشم انداز 1404 به یکی از قطب های علمی پژوهشی در سطح دنیا تبدیل شود.

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید