پیکر پژوهشگر فقید پژوهشگاه فضایی، جمعه تشییع می شود

پیکر زنده یاد دکتر احمد حاتمی کلشتری، عضو هیات علمی پژوهشگاه فضایی ایران که در جریان حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام به دیار باقی شتافت، روز جمعه پس از نمازجمعه تهران به همراه پیکرهای سایر جان باختگان ایرانی این حادثه تلخ تشییع خواهد شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ براساس گزارش های واصله دکتر حاتمی روز جمعه در حالی که در کار کمک به مصدومان حادثه سقوط جرثقیل بوده، خود دچار سانحه می‌شود و بعد از انتقال به بیمارستان جان به جان آفرین تسلیم می‌کند.

دکتر حاتمی، عضو هیات علمی پژوهشکده سامانه‌های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران دارای مدرک فوق دکتری مهندسی مکاترونیک و دکتری مهندسی مکانیک طراحی کاربردی از انگلستان بود.

وی که در هفدهم دی ۱۳۳۸ در شهر تهران متولد شده بود تحصیلات مقطع متوسطه را در رشته ریاضی در موسسه دارالفنون در سال ۱۳۵۷ به پایان رسانده و در دانشگاه تهران در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مکانیک ادامه تحصیل داد.

حاتمی سپس برای کسب مدارج بالاتر علمی راهی کشور انگلستان شده و دوره دکتری را در سال ۱۳۷۶ و فوق دکتری را در سال ۱۳۸۰ در آن کشور به پایان رساند. ویدر مدت تحصیل در انگلیس و همچنین بعد از آن با متخصصان و دانشمندان این کشور در ارتباطات علمی بوده است.

مرحوم دکتر احمد حاتمی کلشتری، چندین ثبت اختراع در ایران و انگلستان، مدیریت چندین پروژه ملی از جمله طراحی و آزمایش مدل مقیاسی حامل، طراحی و آزمایش مدل مقیاسی رحا و ساخت دستگاه کشش نخ بدون تماس نوری و انتشار مقالات متعدد علمی در نشریات معتبر و کنفرانس‌های بین‌المللی و ملی را در کارنامه فعالیتهای خود داشت.

به گفته همکاران، وی ضمن برخورداری از مراتب علمی بالا و ۲۸ سال سابقه کار در سطوح مختلف مدیریتی و تخصصی و کارشناسی در پژوهشگاه فضایی ایران و پیش از آن در وزارت جهاد کشاورزی دارای سجایای اخلاقی و روحیات والای انسانی بود و عمر شریف خود را وقف سازندگی و خدمت به توسعه علمی کشور کرد.

ایسنا

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید