فردا، آخرین مهلت ارسال مقاله به کنگره انجمن مدیکال انکولوژی

چهاردهمین کنگره سراسری انجمن مدیکال انکولوژی و هماتولوژی ایران و کنفرانس سالانه پرستاری سرطان به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛  این کنگره به منظور بحث و تبادل نظر در زمینه تشخیص و درمان سرطان، 22 تا 24 مهر ماه امسال با حضور 250 نفر از متخصصین خون و سرطان بالغین از سراسر کشور به همراه متخصصینی که در امر تشخیص و درمان سرطان مداخله دارند، برگزار می‌شود.

چهاردهمین کنگره سراسری انجمن مدیکال انکولوژی و هماتولوژی ایران در محورهای سرطان‌های پستان، دستگاه گوارش، اوروژینتال، ریه، خون ساز و ترومبوزو انعقاد و کنفرانس سالانه پرستاری سرطان در محورهای روش‌های تشخیص و غربالگری و معاینات روتین در پیشگیری از سرطان پستان، آموزش راهکارهای حمایت روحی و روانی در بیماران مبتلا به سرطان پستان، آموزش راه‌های مقابله جنسی در بیماران مبتلا به سرطان پستان، آموزش حفظ باروری در بیماران مبتلا به سرطان پستان، نقش مراقبت‌های پرستاری در ارتقای کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان، ارزیابی و مدیریت درد در بیماران سرطانی، اولویت بندی اورژانس‌های انکولوژی، اهمیت تغذیه در سرطان و ورزش و بازتوانی در انواع سرطان برگزار می‌شود.

در کنفرانس سالانه پرستاری هماتولوژی و انکولوژی پنل‌های تخصصی شامل روش‌های تشخیص و غربالگری و راهکارهای حمایت روحی و روانی در بیماران مبتلا به سرطان پستان، آموزش روش‌های حفظ باروری و ارزیابی درد و ارتقای کیفیت زندگی و مسائل اخلاقی و قانونی، پیشگیری و مراقبت از زخم‌های استومی و مراقبت پرستاری از سرطان‌های کولورکتال و تصورات ذهنی و فرآورده‌های خون، راه‌های پیشگیری از سرطان‌های تخمدان، رحم و سرویکس ریه و کلیه و مثانه و دهان، مراقبتهای پرستاری از بیماران و سرطان و خانواده و آماده‌سازی داروها و حفظ و نگهداری داروها برگزار می‌شود.

همچنین پنل‌های سرطان پستان، ژرم سل تومور، کانسر کولورکتال، اخلاق پزشکی با موضوع اهمیت آرامش روانی و سلامت معنوی در پیش آگهی و درمان بیماران مبتلا به سرطان در مدت زمان برگزاری کنگره سراسری انجمن مدیکال انکولوژی و هماتولوژی ایران ارائه خواهد شد.

بر اساس اعلام دبیرخانه همایش، علاقه‌مندان تا پانزدهم شهریور می‌توانند نسبت به ارسال چکیده مقالات و تا پایان شهریور نسبت به ثبت‌نام در این کنگره اقدام کنند.

همچنین افراد می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی کنگره به نشانی http://cong-icmoh.mums.ac.ir/fa/ مراجعه کنند.

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید