جشنواره فرهنگی دانشجویان پزشکی با محوریت فرهنگ سلامت

معاون اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی با رویکردی متفاوت و با ساختاری جدید با محوریت ” فرهنگ ایرانی اسلامی” و ” فرهنگ سلامت” برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ سید ابراهیم هاشم ورزی معاون اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: هفتمین جشنواره فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی کشور در سال جاری به‌زودی با انتشار پوستر این جشنواره در پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و ابلاغ دستورالعمل اجرایی جدید به طور رسمی آغاز به کار خواهد کرد.

وی افزود: با بررسی دقیق دوره‌های پیشین جشنواره،نقاط ضعف و قوت آن احصاء شد و بر این اساس ضمن کاهش 50 درصدی رشته‌ها و زمینه‌های مسابقات، تلاش کردیم تا سراغ رشته‌هایی برویم که از اقبال حداکثری در میان دانشجویان برخوردار هستند و بتوانیم با بهره مندی از اهالی فرهنگ و هنر در جایگاه ” دبیران افتخاری” بر کیفیت و غنای این جشنواره بیفزاییم.

هاشم ورزی با اشاره به تأخیر پیش آمده در برگزاری دوره هفتم جشنواره فرهنگی تصریح کرد: در این فرصت شش‌ماهه، دوره‌های قبلی جشنواره مورد بررسی و تحلیل کارشناسی قرار گرفت و جلسات کارشناسی متعددی با دبیران افتخاری برگزار شد و در نهایت دستورالعمل جدید تهیه و تدوین شد.

معان اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت برخی از تغییرات رخ داده در جشنواره هفتم را حذف برخی بخش‌ها و اضافه کردن برخی رشته‌ها اعلام کرد و گفت: امیدواریم در ادامه کار و با زمان‌بندی مناسب بتوانیم قبل از پایان سال ۹۴، اختتامیه جشنواره هفتم را برگزار کرده و از برترین‌های فرهنگی و هنری جامعه دانشگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تقدیر کنیم.

هاشم‌ورزی در ادامه بخش‌های جشنواره هفتم را سه بخش هنری، ادبی و مجازی اعلام کرد و توضیج داد: جشنواره هفتم دارای دو محور کلی است. اولین محور فرهنگ ایرانی اسلامی با تأکید بر دو مؤلفه اسلام ناب محمدی و هویت ایرانی است و دومین محور فرهنگ سلامت با تاکید بر مؤلفه‌های چالش‌های جمعیتی و سلامت اجتماعی است.

معاون اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت در خصوص تغییرات دیگر اعمال شده در جشنواره هفتم گفت: یکی از تغییرات دیگر این جشنواره برگزاری سه اختتامیه تخصصی در دانشگاه‌های متفاوت و برگزاری یک اختتامیه نهایی تا پایان سال است.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، وی توضیح بیشتر در مورد ضوابط، مقررات، رشته‌های جدید و اسامی دانشگاه‌های میزبان اختتامیه‌های تخصصی و اختتامیه نهایی را به زمان ابلاغ دستورالعمل اجرایی جدید موکول کرد و گفت این دستورالعمل به زودی به دانشگاه‌ها ابلاغ و به همه سؤالات و ابهامات فعالان هنری و فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پاسخ داده خواهد شد.

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید