پذیرش بدون کنکور دانشجویان ارشد و دکتری در دانشگاه امیرکبیر

 مدیرکل استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی امیرکبیر از امکان پذیرش بدون کنکور در این دانشگاه خبر داد و گفت: قبلا پذیرش بدون کنکور فقط در مقطع کارشناسی بود اما اکنون در مقطع ارشد و دکترا هم امکان پذیرش دانشجو بدون کنکور فراهم شده است.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ، مهندس سیدنا در نشست خبری که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، با تاکید بر اینکه تقویت دوره‌های کارشناسی جزو برنامه‌های دانشگاه امیرکبیر است، در مورد برنامه‌های دانشگاه برای دانشجویان استعداد درخشان، گفت: یکی از اقدامات دانشگاه برای این دانشجویان، فراهم کردن امکان تحصیل همزمان در دو رشته بود. از سال 76 تاکنون بیش از 1000 درخواست از طرف دانشجویان برای تحصیل همزمان در دو رشته دریافت کرده‌ایم و تاکنون 331 نفر در دو رشته همزمان فارغ‌التحصیل شده‌اند.

وی با بیان اینکه اکنون 226 دانشجوی فعال دو رشته‌ای در دانشگاه حضور دارند، در مورد شرایط تحصیل در دو رشته توضیح داد: معدل دانشجویانی که می‌خواهند در دو رشته به صورت همزمان تحصیل کنند در سه ترم اول باید 17 و در ترم چهار باید بالای 17 باشد. همچنین امکان تغییر رشته برای دانشجویان استعداد درخشان امیرکبیر فراهم است.

مدیرکل استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی امیرکبیر از انعقاد قراردادی بین دانشگاه امیرکبیر و بنیاد علمی امیرکبیر خبر داد و گفت: دانشگاه برای جذب رتبه‌های برتر قراردادی را با بنیاد امیرکبیر امضا کرده و به دانشجویانی که این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند بورس تعلق می‌گیرد.

سیدنا در پایان خاطرنشان کرد: میزان این بورس برای رتبه‌های زیر 100 آزمون کارشناسی کنکور سراسری ماهیانه 500 میلیون ریال، برای رتبه‌های 100 تا 200 سه میلیون ریال، برای رتبه‌های اول تا سوم المپیاد علمی دانشجویی کشور ماهیانه پنج میلیون ریال و برای دانش‌آموزانی که مدال طلای المپیک را کسب کرده‌اند ماهیانه سه میلیون ریال است.

 

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید