رقابت برترین‌های دانش‌آموزی ایران در شش المپیاد جهانی

http://www.callforpapers.ir/المپیادهای جهانی علمی دانش‌آموزی با برگزاری المپیاد جهانی ریاضی در کشور تایلند از امروز، سیزدهم تیرماه آغاز به کار می‌کند و با رقابت دانش پژوهان جوان ایرانی در المیپاد جهان نجوم و اخترفیزیک تا 13 مرداد ماه امسال به پایان می‌رسد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ ایران هر ساله با برگزاری چندین مرحله آزمون در سطح دانش‌آموزان مقطع متوسطه و در نهایت انتخاب بهترین افراد در المپیادهای جهانی دانش‌آموزی فیزیک، شیمی، زیست شناسی، نجوم و اخترفیزیک، کامپیوتر و ریاضی شرکت می‌کند.

پنجاه و ششمین المپیاد جهانی ریاضی

تیم ملی المپیاد جهانی دانش‌آموزی ریاضی، نخستین کاروان اعزامی جمهوری اسلامی ایران به المپیادهای علمی جهانی امسال است.

پنجاه و ششمین دوره از المپیاد جهانی ریاضی طی روزهای سیزدهم تا بیست و پنجم تیرماه در شهر جیانگ مای کشور تایلند برگزار می‌شود.

فربد اکباتانی، امین بهجتی، علی دائی نبی، علی صیادی و مجتبی زارع بیدکی از شهر تهران و آریا حلاوتی از کرمان اعضای تیم المیپاد جهانی دانش‌آموزی ریاضی ایران را تشکیل می‌دهند.

در این دوره دکتر عرفان صلواتی به عنوان سرپرست اول، دکتر کسری علیشاهی سرپرست دوم و دکتر مرتضی سقفیان به عنوان ناظر علمی تیم المپیاد جهانی دانش‌آموزی ایران را همراهی می‌کنند.

از نکات قابل توجه این دوره، کسب مدال طلای دوباره علی دائی نبی در مسابقات کشوری امسال مانند سال گذشته است که موفق به حضور در تیم اعزامی ایران به مسابقات جهانی شده است.

سال گذشته تیم ملی المپیاد دانش‌آموزان ریاضی که در کیپ تاون آفریقای جنوبی برگزار شد، موفق به کسب چهار مدال نقره و دو برنز شده بود.

چهل و هفتمین المپیاد جهانی شیمی

دومین آوردگاه دانش پژوهان ایرانی با دانش‌آموزان برتر جهان، شهر باکوی آذربایجان است که چهل و هفتمین دوره از المپیاد جهانی شیمی طی روزهای ۲۹ تیر تا هفتم مردادماه امسال برگزار می‌شود.

اعضای تیم دانش‌آموزی المپیاد علمی شیمی جمهوری اسلامی ایران شامل محسن صابری از مشهد، نهال باقری از ساری، آرمان آی از تهران و کسری اثنی عشری از تهران هستند.

تیم ملی المپیاد جهانی شیمی را دکتر ابراهیم کیان مهر و دکتر علیرضا شایسته به عنوان سرپرستان اول و دوم و دکتر علی نعمتی خراط به عنوان ناظر علمی همراهی خواهند کرد.

در چهل و ششمین دوره المپیاد جهانی شیمی سال گذشته در شهر هانوی ویتنام، تیم ملی المپیاد دانش‌آموزی جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب یک مدال طلا، سه مدال نقره و جایگاه چهارم دنیا شد.

چهل و ششمین المپیاد جهانی فیزیک

چهل و ششمین المپیاد جهانی فیزیک در روزهای ۱۴ تا ۲۱ تیرماه در شهر مومبای کشور هند با حضور فیزیکدانان دانش‌آموز ایرانی برگزار می‌شود.

اعضای تیم دانش‌آموزی المپیاد علمی فیزیک جمهوری اسلامی ایران اعزامی به مسابقات جهانی شامل محمدعلی خادم سهی از اصفهان، محمدحسین دارستانی فراهانی از تهران، علی شیرالی از اصفهان، سیدمحمدجواد طباطبایی یزدی از قم و علی فتحی از تهران هستند.

دانش پژوهان جوان ایرانی را دکتر ایوب اسماعیل پور به عنوان سرپرست و دکتر مهدی سعادت به عنوان ناظر علمی همراهی می‌کنند.

دانش‌پژوهان ایرانی المپیاد جهانی فیزیک در سال 2014 در شهر آستانه قزاقستان، در چهل و پنجمین دوره المپیاد جهانی فیزیک موفق به کسب پنج مدال نقره و جایگاه دوازدهم جهان شدند.

بیست و هفتمین المپیاد جهانی کامپیوتر

المپیاد جهانی کامپیوتر چهارمین آوردگاه مسابقات دانش پژوهان جوان ایرانی در سال 2015 است.

بیست و هفتمین المپیاد جهانی کامپیوتر در روزهای ۲۶ جولای تا دوم آگوست ۲۰۱۵ مطابق با چهارم تا ۱۱ مرداد ماه امسال در آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود.

اعضای تیم دانش‌آموزی بیست و هفتمین دوره از المپیاد علمی کامپیوتر جمهوری اسلامی ایران را علی بهجتی از تهران، پیمان جبارزاده گنجه از مشهد، علی حقانی از تهران و امیر کیوان محتشمی از تهران تشکیل می‌دهند.

همچنین دکتر محمد مهدیان به عنوان سرپرست اول، دکتر سعید ایلچی به عنوان سرپرست دوم، تیم‌المپیاد جهانی دانش‌آموزی کامپیوتر را همراهی خواهند کرد.

از جمله نکته جالب این دوره از المپیاد، حضور دکتر محمد علی آبام، دکتر حمید ضرابی زاده و دکتر کیان میرجلالی به عنوان اعضای کمیته جهانی کامپیوتر در مسابقات سال 2015 است تا مقدمات برگزاری المیپاد جهانی کامپیوتر در سال 2017 تهران را فراهم کنند.

سال گذشته تیم ملی المپیاد جهانی کامپیوتر در شهر تایپه تایوان با کسب دو مدال طلا و دو مدال نقره موفق به کسب جایگاه سوم جهان شد.

بیست و ششمین المپیاد جهانی زیست شناسی

بیست و ششمین دوره از مسابقات جهانی زیست شناسی دانش آموزی در روزهای ۱۲ تا ۱۹ جولای ۲۰۱۵ مطابق با ۲۱ تا ۲۸ تیرماه امسال در شهر آرهاوس دانمارک برگزار می‌شود.

اعضای تیم دانش‌آموزی المپیاد علمی زیست شناسی جمهوری اسلامی ایران نیز شامل محمد امین صادقی از اصفهان، سید محمد نوید عطایی از تهران، نیما مسیبی از تبریز و دینا موسوی اصل از اصفهان هستند.

تیم دانش پژوهان جوان ایرانی را دکتر سامان حسین خانی به عنوان سرپرست اول، دکتر محمد کرام‌الدینی به عنوان سرپرست دوم و دکتر بهرام محمد سلطانی و دکتر شیوا اکبری به عنوان ناظران علمی همراهمی می‌کنند.

تیم ملی المپیاد جهانی زیست شناسی سال گذشته در شهر بالی اندونزی یک مدال طلا، دو مدال برنز و یک دیپلم افتخار کسب کرد.

نهمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک

رقابت‌های بین‌المللی المپیادهای جهانی دانش آموزی با برگزاری نهمین دوره از المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک در شهر جاوه مرکزی اندونزی به ایستگاه پایانی می‌رسد.

مسابقات دانش آموزی نجوم و اخترفیزیک سال 2015 میلادی طی روزهای چهارم تا سیزدهم مردادماه 1394 با حضور دو تیم از جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.

اعضای تیم ملی ایران (الف) را سعید حجتی نژاد، سید مرتضی سادات و محمد هادی ستوده از تهران و فاطمه زرگریاشی از شیراز و آرمان وثیق زاده انصاری از اصفهان تشکیل می‌دهند.

تیم الف ایران را دکتر مهدی خاکیان، دکتر حسین حقی به عنوان سرپرستان اول و دوم و دکتر علی اکبر کاوه‌ای به عنوان ناظر علمی همراهی می‌کنند.

اعضای تیم دوم ایران را هم علیرضا ارجمند شکوری، علی چگینی، علی زارع و سید علی هادیان امرئی از استان تهران و پارسا نوروزی از استان گلستان تشکیل می‌دهند.

همچنین تیم ب جمهوری اسلامی ایران را دکتر حبیب خسروشاهی به عنوان سرپرست اول، دکتر اکرم حسنی به عنوان سرپرست دوم و شهاب الدین محین به عنوان ناظر علمی همراهی خواهند کرد.

سال گذشته دو تیم المپیاد جهانی دانش‌آموزی ایران در شهر سوکیاوا رومانی ، موفق به کسب چهار مدال طلا، شش مدال نقره شدند که تیم الف ایران در جایگاه دوم و تیم ب در جایگاه سوم جهان ایستاد.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید