برگزاری مسابقه طراحی دو یادمان ملی در دانشگاه آزاد

برگزاری مسابقه طراحی دو یادمان ملی در دانشگاه آزاد

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری مسابقه طراحی یادمان های ملی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ مهندس محسن هاشمی با بیان اینکه با وجود گذشت ۲۷ سال از پایان جنگ تحمیلی و به شهادت رسیدن بیش از ۲۲۰ هزار نفر از مردم ایران در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تاکنون یادمان جامعی در کشور، به پاس گرامیداشت شهدای ایران زمین احداث نشده، گفت: اکثر کشورهای جهان که شاهد رویدادهایی مانند جنگ های بین المللی و داخلی بوده اند، برای گرامیداشت کشته شدگان وطن، اقدام به احداث یادمان های باشکوهی از سربازان وطن کرده اند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی، به عنوان بزرگترین دانشگاه ایران اسلامی، این رسالت را وظیفه خود می داند که با احداث یادمان نام – نوشته ۲۲۰ هزار شهید دفاع مقدس در مجاورت مسجد امام علی(ع) و مرکز اسلامی پیامبر اعظم (ص) در واحد علوم و تحقیقات، ضمن ایجاد یک اثر تاریخی و پروژه ماندگار فرهنگی مبتنی بر هنر فاخر و جذابیتی منحصر به فرد، ادای دین به خانواده های معظم شهدا بعمل آورد.

مهندس هاشمی همچنین از احداث یادمان نام – نوشته مشاهیر علمی و فرهنگی ایران خبر داد و اظهار داشت: این یادمان در راستای گرامیداشت دانشمندان، علما، نخبگان و هنرمندان ایران در طول تاریخ است. لذا در نظر داریم یادمان مشاهیر را نیز در مجاورت کتابخانه بزرگ و مرکز اسناد واحد علوم و تحقیقات احداث کنیم.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در جهت ارتقای کیفی و هنری این اثر ماندگار، در نظر داریم طراحی یادمان نام – نوشته ۲۲۰ هزار شهید انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین یادمان مشاهیر ایران را به مسابقه بگذاریم.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ،محسن هاشمی در ادامه ضمن دعوت از اساتید، متخصصان و دانشجویان رشته های معماری و گرافیک برای شرکت در این مسابقه، اظهار داشت: علاقمندان می توانند برای دریافت اطلاعات تکمیلی این مسابقه به آدرس اینترنتی www.omran.iau.ac.ir مراجعه کنند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.