شمار نشریات علمی مصوب وزارت علوم به یکهزار و 88 عنوان رسید

 

http://www.callforpapers.ir/بر اساس آخرین گزارش کمیسیون نشریات مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تعداد کل نشریات مصوب این کمیسیون با رشد هفت درصدی نشریات مصوب در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، در مجموع به یکهزار و 88 عنوان رسید.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ بنا بر اعلام مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) بر اساس آخرین فهرست ارایه شده کمیسیون نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شمار نشریات مصوب این کمیسیون از مجموع یک هزار و 88 عنوان نشریه مصوب، 952 عنوان نشریه رتبه علمی- پژوهشی و 136 عنوان نشریه دارای رتبه علمی – ترویجی هستند.

گروه تخصصی علوم انسانی با 609 عنوان نشریه بیشترین تعداد نشریات را داراست و گروه های تخصصی فنی و مهندسی با 174 عنوان، کشاورزی و منابع طبیعی با 157 عنوان، علوم پایه با 102 عنوان ، هنر و معماری با 31 عنوان و دامپزشکی با 14 عنوان در رده‌های بعدی این تقسیم‌بندی قرار دارند.

بر اساس این گزارش، شش عنوان نشریه جدید نیز در آخرین جلسه کمیسیون نشریات وزارت علوم تحقیقات و فناوری، رتبه علمی – پژوهشی را دریافت کرده‌اند که شامل نشریه‌های “پژوهش در یادگیری آموزشگاهی” و “رهیافت انقلاب اسلامی” در گروه علوم انسانی، نشریه “در علوم و فناوری، بذر ایران” در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ، نشریه ” یافته های نوین” در گروه زمین شناسی ، نشریه “یافته های نوین” در گروه زیست شناسی و “Iranian Journal of Hydrogen & Fuel Cell ” در گروه فنی مهندسی هستند.

نشریات ذکر شده بزودی و در کنار سایر نشریات مصوب کمیسیون نشریات وزارت علوم تحقیقات و فناوری، نشریات مصوب پزشکی و نشریات مصوب مرکز مدیریت حوزه های علمیه و نشریات مصوب دانشگاه آزاد اسلامی در بانک نشریات تارگاه www.SID.ir به صورت روزآمد نمایه شده و با قابلیت دسترسی آزاد (Open Access) در دسترس محققان و دانشجویان علاقه‌مند به منابع اصیل علمی قرار خواهد گرفت.

همچنین این نشریات از طریق سرویس گزارش‌های استنادی نشریات JCR این تارگاه ،بر اساس آخرین شاخص‌های متداول علم‌سنجی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید