پیام تسلیت وزیر علوم برای درگذشت «شهریار عدل»

«امیدوارم پژوهشگران با شناخت ابعاد گوناگون شخصیت «شهریار عدل»، راه او را در شناخت و صیانت از فرهنگ و میراث تمدنی این سرزمین ادامه دهند.»

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ محمد فرهادی، وزیر علوم و تحقیقات در پیامی به خانواده‌ی مرحوم پروفسور شهریار عدل، درگذشت این ایران‌شناس و باستان‌شناس پیشکسوت را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: «با نهایت تأسف و تألم، در گذشت دانشمند فرهیخته مرحوم پروفسور شهریار عدل موجب تأثر اینجانب شد. ضمن عرض تسلیت، مراتب عمیق تأسف خود را از فقدان این دانشمند برجسته به اصحاب فرهنگ و پژوهش کشور، جامعه میراث فرهنگی و باستان‌شناسی ایران، جامعه بین‌المللی ایران‌شناسان و دوستان و دوستداران ایشان در ایران و سراسر جهان ابراز می‌دارم.

امیدوارم پژوهشگران به ویژه جوانان این مرز و بوم با شناخت ابعاد گوناگون شخصیت آن عالم گرانقدر، راه او را در شناخت و صیانت از فرهنگ و میراث تمدنی این سرزمین ادامه دهند.»

به گزارش ایسنا، شهریار عدل، یکشنبه گذشته (31 خرداد) پس از احساس درد در قفسه‌ی سینه، ایست قلبی کرد و در فرانسه دارفانی را وداع گفت. او معاونت امور بین‌الملل موسسه فرهنگی ایکوموس در ایران را برعهده داشت. همچنین در مرکز یونسکو در پاریس بسیار نفوذ داشت و در تهیه‌ی پرونده و ثبت جهانی آثار تاریخی در فهرست یونسکو نقش موثری ایفا می‌کرد. پیکر وی صبح امروز به ایران منتقل و براساس پیگیری های انجام شده قرار است در بیمارستان سینا نگهداری شود تا فردا مراسم تشییع وی برگزار شود.

براساس اعلام برادر مرحوم شهریار عدل، قرار است فردا یکشنبه، هفتم تیرماه ساعت 9:30 صبح، پیکر شهریار عدل از مقابل موزه ملی ایران به سمت کاخ گلستان و سپس بهشت‌ زهرا (س) تشییع و در قطعه «نام‌آوران» به خاک سپرده می‌شود.

همچنین قرار است روز سه‌شنبه 9 تیرماه نیز مراسمی به یاد شهریار عدل از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر در کاخ گلستان برگزار شود.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید