دومین «جایزه داستان تهران» فراخوان داد

http://www.callforpapers.ir/جایزه «داستان تهران» با انتشار فراخوانی از اهل ادبیات دعوت کرد تا در دومین دوره این جایزه شرکت کنند.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ محورهای محتوایی این فراخوان به شرح زیر است:

در داستان‌های ارسالی، شهر تهران باید نقشی محوری داشته باشد. به این معنا که داستان چنان با مؤلفه‌های شهری تهران گره خورده باشد که در مکان‌های دیگری جز این شهر قابل تصور نباشد. مؤلفه‌هایی از قبیل:

– ویژگی‌های جغرافیایی و اقلیمی (کوه‌های شمال تهران، ییلاق‌های اطراف تهران و …)

– ادوار و وقایع تاریخی شهر تهران (قیام مشروطیت، کودتای ۲۸ مرداد، پیروزی انقلاب اسلامی و …)

– اماکن تاریخی شهر تهران (شمس‌العماره، لاله‌زار، موزه‌ آبگینه و … )

– رویدادهای فرهنگی- هنری، ورزشی و… (جشنواره‌ها، شهرآوردها و …)

– نمادهای شهری و اماکن منحصر به فرد شهر تهران (میدان آزادی، برج میلاد، استادیوم آزادی، بازار تهران، فرودگاه مهرآباد و …)

– اماکن متبرکه و زیارتگاه‌های تهران (امامزاده‌ها، مساجد تاریخی، قطعه شهدا و …)

– سیستم حمل‌و‌نقل و فرهنگ ترافیک شهری (مترو، تاکسی، رانندگان و عابران و …)

– چهره‌ معماری شهر (برج‌ها، اتوبان‌ها، بوستان‌های شهری و …)

– سبک زندگی شهروندان تهرانی (مشاغل، دغدغه‌ها، شیوه‌های وقت‌گذرانی، تفریحات و …)

داستان‌های ارسالی باید حداکثر ۵۰۰۰ کلمه باشند. همچنین نباید قبلاً در هیچ کتاب، مجله و رسانه مکتوبی منتشر شده باشند. هر فرد می‌تواند تنها با یک اثر در جایزه داستان تهران شرکت کند. از آن‌جاکه داستان‌های برگزیده در ماهنامه‌ داستان منتشر خواهند شد، آثار ارسالی باید با چارچوب‌ها و اصول محتوایی گروه ‌مجلات‌ همشهری همخوانی داشته باشند.

آثار باید به صورت فایل Word به ایمیل جشنواره به نشانی dastanetehran.dastanmag.com ارسال شوند و آثاری که با فرمت‌های دیگر (PDF و …) یا به صورت بسته پستی ارسال شوند بررسی نخواهند شد. شرکت‌کنندگان می‌توانند برای اطلاع ار نحوه ارسال آثار و دریافت فرم شرکت در جایزه به سایت جایزه «داستان تهران» به نشانی dastanetehran@dastanmag.com مراجعه کنند.

بر اساس این فراخوان، مهلت ارسال آثار تا پایان مهرماه ۹۴ است و زمان داوری اولیه آبان‌ماه خواهد بود. زمان داوری نهایی نیز آذرماه اعلام شده است.

رتبه‌های اول تا سوم جایزه داستان تهران به ترتیب ۷۰ میلیون ریال، ۵۰ میلیون ریال و ۳۰ میلیون ریال دریافت می‌کنند. از پنج اثر برتر نیز هر یک با مبلغ ۱۰ میلیون ریال تقدیر خواهد شد.

دومین جایزه «داستان تهران» از سوی ماهنامه داستان همشهری برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید