آغاز ثبت‌نام و ارسال طرح‌ برای مسابقه طراحی و ساخت دوچرخه هیبریدی

http://www.callforpapers.ir/فراخوان ثبت‌نام و ارسال طرح‌ها برای مسابقه طراحی و ساخت دوچرخه هیبریدی با حمایت ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست منتشر شد.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ؛ دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست معاونت علمی درباره ثبت نام متقاضیان مسابقه طراحی و ساخت دوچرخه هیبریدی اظهار کرد: ثبت‌نام و ارسال طرح‌ها برای مسابقه طراحی و ساخت دوچرخه هیبریدی آغاز شده و تا تاریخ 20 شهریورماه ادامه دارد.

وی افزود: دوچرخه هیبریدی ساخته‌شده باید دارای مشخصات و شرایطی از جمله ایمنی دستگاه، قابلیت استفاده در خیابان‌های شیب‌دار با توجه به محدودیت‌ها و قابلیت‌های آن و تهیه دفترچه طراحی دستگاه، به همراه برآورد هزینه و جزئیات اجرایی باشد.

سبوحی خاطرنشان کرد: از دیگر شرایط لازم برای حضور این دوچرخه هیبریدی در مسابقه، مواردی ازجمله توجه به نیازهایی از قبیل پارک، توقف، وزن حداکثر تا 30 کیلوگرم دوچرخه و سیستم هیبرید آن باشد، قابلیت بالا رفتن از شیب حداقل 15 درجه باشد.

به گفته وی، مراحل مسابقه شامل اندازه‌گیری حداکثر سرعت، پیمودن مسیر با سطوح شیب‌دار و مسافت قابل پیمایش با یک‌بار شارژ برگزار خواهد شد.

سبوحی به زمان برگزاری مسابقه طراحی و ساخت دوچرخه هیبریدی اشاره کرد و گفت: برگزاری مسابقات و انتخاب طرح‌های برتر از اول تا 10 مهر ماه امسال برگزار می‌شود و دوره ساخت دوچرخه هیبریدی نیز از 30 مهرماه تا پایان آذر ماه امسال انجام خواهد شد.

دبیر ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست یادآور شد: شرکت در مدرسه تابستانی انرژی، عضویت افتخاری مرکز نوآوری و توسعه فناوری ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست و استفاده از تسهیلات ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست برای توسعه فناوری از جمله جوایز گروه‌های برتر در این مسابقه است.

وی در ادامه بیان کرد: مرکز نوآوری و توسعه فناوری بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست به‌ عنوان زیرمجموعه ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط زیست، برای ایجاد بستر خلاقیت و نوآوری در زمینه انرژی و محیط زیست و توانمند سازی هسته‌های پژوهشی در جهت توسعه و تولید محصول تجاری، اقدام به برگزاری مسابقات دانشجویی در حوزه حمل‌ونقل کرده است تا در این مسابقات، دانشجویان با تشکیل گروه‌های دانشجویی در راستای بهینه‌سازی مصرف انرژی و در جهت کاهش آلایندگی زیست‌محیطی به رقابت بپردازند.

سبوحی با ارائه توضیحاتی درباره جزئیات برگزاری مسابقه ساخت دوچرخه هیبریدی گفت: در برگزاری این مسابقه، گروه‌های دانشجویی شرکت‌کننده می‌توانند طرح پیشنهادی خود را ارسال کرده و مرکز پس از بررسی اولیه طرح‌ها و انجام داوری طرح‌های منتخب را اعلام کند. گروه‌های منتخب، کار ساخت نمونه صنعتی طرح خود را در یک فرصت سه ماهه آغاز می‌کنند و این مرکز نیز طی این فرصت سه ماهه، خدماتی نظیر مشاور هادی و راهنما، مکان اداری، رایانه، تأمین تجهیزات و قطعات ضروری را بر عهده خواهد گرفت. بعد از گذشت این دوره، روز نمایش و ارائه دستاوردها برای جلب سرمایه‌گذاران اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی ceee.isti.ir مراجعه کنند.

اشتراک گذاری نوشته در:

دیدگاهتان را بنویسید